Terug naar overzicht

Winkeliers in gesprek

Een afvaardiging van de winkeliers in Maasbracht ging zaterdag 30 januari in gesprek met VVD Tweede Kamerlid Kelly Regterschot, over hun zorgen over de duur van de lockdown en de gevolgen daarvan, die de ondernemers hard raken. Eerder deze week hadden de ondernemers hun zorgen geuit bij Wethouder Carla Peters. Ze heeft hun zorgen ter harte genomen en is gaan kijken naar mogelijkheden in haar netwerk om onze ondernemers te steunen. Kelly Regterschot kwam afgelopen zaterdag naar Maasbracht en werd daar ontvangen door Peter Schols van Schols Schoenmode en Monique Stal-Valkenburg en Nancy Snel van Kledingwinkel Outfit & Zo. De ondernemers wilden een duidelijk signaal afgeven namens alle zaken, die volledig hebben moeten sluiten tijdens de tweede lockdown. Het belangrijkste noodsignaal is “Geef ons perspectief, geef ons een datum waar we ons op mogen richten, om weer open te mogen gaan”. We willen seizoen-inkopen tijdig kunnen doen, maar weten niet waar we aan toe zijn. We moeten keuzes kunnen maken, maar die keuzes hebben financiële gevolgen.“ Monique, Nancy en Peter gaven ook aan: “we gunnen alle winkeliers omzet, niet alleen de essentiële winkels. We willen net als anderen weer kunnen ondernemen, minimaal zoals in de eerste lockdown, waarbij wij ons perfect hielden aan alle instructies. We zorgden voor duidelijke instructies voor onze klanten, hielden ons aan de aantallen en aan de veiligheidsinstructies. Nu mag niet eens een pakketje worden afgehaald buiten aan de deur!” Ze gaven alle drie deze duidelijke boodschap mee aan Kelly Regterschot.

Veilig werken, eventueel met tijdslots voor bezoekers, dat is allemaal mogelijk in onze winkels. Peter Schols gaf ook aan “wat zijn essentiële noodzakelijke zaken”. Klanten die niet digitaal actief zijn, komen toch, in de hoop dat iemand aanwezig is, naar onze winkel, omdat schoenen kapot zijn en ze niet weten waar ze anders terecht kunnen. We hebben dienstverlening hoog in het vaandel staan en dan iemand buiten laten staan, dat raakt je als ondernemer. We zijn er altijd voor onze klanten. Ze zijn het lokale karakter gewend. Het zit in de genen om het allerliefst te willen helpen. Kelly neemt deze duidelijke boodschap (wordt ons verhaal wel gehoord, kunnen ze ons een perspectief geven, hoe komen we weer uit deze lockdown?) mee naar Den Haag, om daar aandacht voor te vragen voor onze ondernemers. Naast het bovenstaande werd ook aandacht gevraagd voor het gegeven dat de nationale overheid 67 miljard euro extra uitgeeft aan ondernemers, maar dat helaas niet alle ondernemers van de steunpakketten gebruik kunnen maken i.v.m. gestelde voorwaarden. Voor die ondernemers zouden er ook een maatwerk oplossingen mogelijk moeten zijn. Beide boodschappen neemt Kelly mee en Kelly en Carla gaan ook in gesprek met de provincie om aanvullende mogelijkheden voor de ondernemers te bespreken, zodat we hopelijk weer snel de slogan actief kunnen gebruiken “Koop lokaal bij een winkelier van hier”.